Ako Hralo Švajčiarsko Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Na majstrovstvách sveta FIFA 2014 v Brazílii majú Švajčiari veľmi kvalitný a konkurencieschopný zoznam futbalistov pôsobiacich v mnohých popredných európskych kluboch. Aj preto fanúšikovia švajčiarskeho národného tímu dúfali v úspešné vystúpenie svojho tímu na turnaji.

Ako hralo Švajčiarsko na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Žreb majstrovstiev sveta 2014 dal švajčiarskym fanúšikom špeciálne nádeje. Futbalisti Švajčiarska sú v jednej z najslabších skupín na šampionáte (Kvarteto E). Súpermi švajčiarskej reprezentácie v úvodných troch zápasoch turnaja boli Ekvádorčania, Francúzi a Hondurasania.

Prvý zápas švajčiarskej reprezentácie proti ekvádorskému tímu bol veľmi dôležitý. Európania predviedli celkom zaujímavý futbal. Švajčiarski futbalisti navyše preukázali vôľu zvíťaziť a športový charakter. Bolo to jedno z prvých víťazstiev so silnou vôľou na turnaji. Švajčiarsko, ktoré prehralo v priebehu zápasu, prehrávalo so súpermi skóre 2: 1. Víťazný gól padol už pri poslednom útoku futbalistov Švajčiarska.

Švajčiarski hráči si nemôžu druhý zápas pripísať ako výhodu. Zdrvujúco prehrali teda s francúzskym národným tímom 2: 5. Švajčiarski hráči boli zároveň v priebehu stretnutia o päť gólov nižší. Táto prehra si však udržala šance na postup do fázy play off. Švajčiarsko v poslednom zápase skupinovej fázy muselo zdolať Honduras.

Švajčiari si s Honduranmi poradili bez problémov. V tomto stretnutí bleskovo ukázal svoje schopnosti Shakiri, ktorý dosiahol hetrik. Sebavedomé víťazstvo Švajčiarska 3: 0 z druhého miesta v skupine E vedie Európanov do play-off.

Vo finále 1/8 sa Švajčiarsko stretlo s argentínskym národným tímom. Až v druhom predĺžení sa budúcim finalistom šampionátu podarilo streliť jediný gól v hre. Švajčiari však mohli získať späť. Bola tu veľká šanca, ale v jednej z epizód zachránil bar Argentínu v posledných minútach predĺženia.

Konečná porážka Švajčiarska v 1/8 finále hráčov rozladila. Už teraz sa však celkové vystúpenie tímu na turnaji považuje za hodné. Fanúšikovia si obľúbili vystúpenie švajčiarskeho národného tímu. V niektorých zápasoch predviedli Európania veľmi kvalitný futbal.