Ako Sa Darilo Ruským Biatlonistom V Individuálnych Pretekoch Mužov V Pokljuke

Obsah:

6. decembra sledovali milióny Rusov preteky jednotlivcov mužov na majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Ako si počínali športovci ruského biatlonového tímu? Kto z pretekárov, ktorí sa zúčastnili na súťaži, dokázal udržať vyrovnanosť, vyzvať nielen súperov, ale odolávať aj hmle nad Pokljukou, trati rozbitej lyžami?

Vzdialenosť biatlonistov

Súťaž jednotlivcov na 20 kilometrov sa mala začať 5. decembra. Neuskutočnilo sa to kvôli hustej hmle v Pokljuke. Začiatok sa posunul na ďalší deň.

Biatlonisti v cieli

Celkové poradie pre mužov

Mnoho biatlonistov predpovedalo predpoveď počasia nesprávne. Mysleli si, že po začiatku pretekov bude snežiť, a tak sa rozhodli bežať v 2. skupine. Martin Fourcade začínal ako najextrémnejší účastník. Súťažil nielen s ostatnými biatlonistami, ale aj s lyžiarskou traťou, ktorá pokrývala Pokljuka hmlou. Jeho časový priebeh nebol vysoký. Fourcade sústredil všetku svoju pozornosť na streľbu. Po zasiahnutí všetkých cieľov na 3 palebných čiarach mal veľkú šancu na víťazstvo. V záverečnej fáze pretekov bol druhý, podľahol nemeckému biatlonistovi Shempovi. Ten pri streľbe minul, čím eliminoval možnosť získať zlato.

Diaľkový biatlonista

V neprítomnosti si víťazstvo v pretekoch mužov jednotlivcov pripísal Nemec Johannes Kühn. Martin Fourcade sa s úlohou vyrovnal. Nechýbal na streleckej čiare, mal náskok 16 sekúnd pred Kuehnom. O víťazstve však ešte nemohla byť reč, pretože časový odstup medzi nimi sa zmenšoval. 1 000 metrov pred cieľom bol rozpoltený. Bolo jasné, že Martin Fourcade vládol. Prešiel cieľom, pred Nemcom Johannesom Kühnom o 4 sekundy. Francúz svojím víťazstvom dokázal, že je oprávnene považovaný za výnimočného a vynikajúceho športovca. Johannes Kühn obsadil 2. miesto. Bronzovú medailu získal biatlonista z Rakúska Simon Eder. Nemec na strelnici neurobil chyby, ale ukázal nie najrýchlejší čas. Súťaž medzi mužmi dokončil Ukrajinec Sergej Semenov (6. miesto), zástupca Nórska Vetle Christiansen (11. miesto). Medzi 5 najlepších lídrov patrí slovinský športovec Jacob Fak, Nemec Simon Schemmp.

Biatlonisti na diaľku

Ako sa v pretekoch osvedčili biatlonisti z Ruska?

Ruskí biatlonisti sa ukázali byť mimoriadne nepresvedčivými. Naši športovci buď strieľali dobre na strelnici, ale ukazovali zlý čas na diaľku, alebo naopak. Ak by sa zhrnula rýchlosť Alexandra Loginova a Dmitrija Malyshka, bolo by možné získať medailu. Dmitrij obsadil 12. miesto a Alexander s rýchlosťou Fourcade a 3 miss minul až na 29. pozícii. Eliseev Matvey sa ukázal dobre. Urobil 2 strelecké chyby a bol odsunutý späť na 31. pozíciu. Tento výsledok mu umožnil obsadiť 20. miesto.

Najrýchlejšie sa na diaľku ukázal Nór Johannes Boe. Preteky zdolal ako blesk a s 3 pokutami skončil na 7. mieste. Martin Fourcade stratil rýchlosť 1 minútu 11 sekúnd. Francúz obsadil včas iba 13. miesto. Rovnaký výsledok ukázal aj ruský biatlonista Loginov.

Aleksey Slepov ukázal na diaľku 20. čas, ale na strelnici urobil 6 min. Miesto obsadil až v 7. desiatej. Latypov v individuálnych pretekoch úplne zlyhal. Na štart meškal, zle vystrelil, pomaly prešiel vzdialenosť. Edward obsadil iba 99. miesto.

Mladí biatlonisti z Ruskej federácie ešte nie sú pripravení dobyť pódiové umiestnenia. Skúsení športovci Loginov a Malyshko musia najskôr vylepšiť svoju streľbu. Strieľanie bez problémov pomôže biatlonistom kvalifikovať sa na medaily.