Ruský Národný Biatlonový Tím Obsadil V Miešanej štafete V Pokljuke štvrté Miesto

Obsah:

Ruskí športovci boli 2. decembra 2018 blízko k víťazstvu v zmiešanej štafete biatlonových svetových pohárov v Pokljuke. Napriek relatívne dobrému výkonu sa im nepodarilo vstúpiť do prvej trojky. Čo spôsobilo taký nepresvedčivý výsledok nášho tímu? Možno bolo potrebné vymeniť športovcov v jednotlivých fázach súťaže?

biatlonistky na streľbe na brušku

Za ruský národný tím kandidovali Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitrij Malyshko, Alexander Loginov. Podľa tradície mali všetky národné tímy silných športovcov. Pred štartom sa dalo predvídať, kto bude tým obľúbeným. Boli to Taliani Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, zástupcovia France Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biatlonisti stúpajú do kopca

Prvé štádium

Po štarte sa do vedenia dostali Lisa Vitotsi a Bescone. Starikh začala preteky slabo, ale v druhom kole sa rehabilitovala. Znížila odstup od prvého čísla z 13 na 7 sekúnd.

V prvom segmente súťaže bolo na čele Fínsko. Po nej v tabuľke výsledkov zmiešanej štafety sa nachádzajú Francúzsko a Taliansko. Irina Starykh ledva dorazila do cieľa a odovzdala štafetu Yurlovej-Perkhtovej. Jekaterina vstúpila do pretekov piata, o 16,5 s za vedúcou.

Druhá fáza

Vpredu vyšlo Fínsko. Toto uľahčila kompetentná práca fínskej ženy Kaisa Makaryainen. Celý čas viedla pódium. Najbližšie k nej mala Talianka so stratou 29 sekúnd. Francúzka prehrala s fínskou biatlonistkou 39. Ekaterina Yurlova podávala úprimne zlé výsledky. Na vedúcu stratila 1,10 s. Káťa preťala cieľovú pásku na šiestej pozícii.

odovzdanie štafety členovi jeho tímu

Tretia etapa

Z ruského národného biatlonového tímu išiel na trať Dmitrij Malyshko. Podarilo sa mu uzavrieť manko s fínskymi lídrami na 6 sekúnd. Martin Fourcade v zákrute predviedol vynikajúcu streľbu a v pretekoch sa ujal vedenia. Predbehol Fína Seppäläa, ktorý prelomil celú hru svojho tímu zlyhaním streľby.

Štvrtá etapa

Francúzsko obsadilo v tabuľke zmiešaných štafiet včas prvé miesto. Za ním nasledovalo Švajčiarsko, Taliansko, Fínsko. Loginov prevzal štafetu od Malyshka piaty. O medaily bojovali Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo. Francúz túto rivalitu vyhral. Hneď na začiatku svojho výkonu predbehol švajčiarske Finello o 35 sekúnd.

Švajčiarski reprezentanti obsadili v tabuľke zmiešaných štafiet druhé miesto. Na treťom riadku sú Taliani. Zástupcovia Ruskej federácie sa dokázali vyšplhať iba na štvrtú pozíciu, za lídrami zaostali o 1,17 s.

rivalita biatlonistov na diaľku

Výsledky zmiešanej štafety v slovinskej Pokljuke nemožno označiť za úspešné pre ruský biatlonový tím. Našim chalanom sa však podarilo prekonať veľmi silné tímy z iných európskych tímov. Musíme veriť, že naši biatlonisti nájdu silu, motiváciu a budú môcť bojovať o medaily z majstrovstiev sveta.