Ako Sa Darilo Rusku Na Olympiáde V Londýne

12. augusta sa konal záverečný ceremoniál letných olympijských hier 2012 v Londýne. Všetky súťaže sa konali, boli prevzaté medaily a teraz môžeme hovoriť o tom, ako si na nich počínal ruský tím.

Ako sa darilo Rusku na olympiáde v Londýne

Podľa medailového poradia je Rusko na štvrtom mieste, iba za tímami z USA, Veľkej Británie a Číny. Krajina vyzerá veľmi dôstojne. Tentokrát bolo získaných viac ocenení ako na olympiáde v Pekingu. Ruskí športovci získali medaily v 20 športoch, 24 z nich bolo zlatých. Najúspešnejšie boli také disciplíny ako volejbal, chôdza, rytmická gymnastika, box, viacboj družstiev, synchronizované plávanie, hod kladivom, zápasenie voľným štýlom, beh 3000 metrov s prekážkami, džudo, veslovanie a kanoistika, beh 800 metrov, výška skoku. Ruskí športovci si navyše pripísali 26 strieborných a 32 bronzových medailí. Z hľadiska celkového počtu medailí sa krajina umiestnila na treťom mieste.

Minister športu Ruska Vitaly Mutko pripúšťa, že národný tím krajiny sa v súťaži predviedol dobre. Športovec stál pred úlohou prekonať výsledok pekinskej olympiády a podarilo sa mu to. Londýnske olympijské hry sa navyše stali pre Rusov najúspešnejšími za posledné roky.

Na olympijských hrách v Londýne sa nevyskytli žiadne škandály spojené s nespravodlivým rozhodcovským konaním vo vzťahu k Rusku. Rovnako si domáci užívatelia dopingu nevšimli, s výnimkou cyklistky Victorie Baranovej, ktorá bola diskvalifikovaná ešte pred začiatkom olympiády.

A Kráľovská štatistická spoločnosť spolu so štatistikmi z Imperial College v Londýne vytvorili vlastnú tabuľku výsledkov pre olympijské hry, pričom zohľadnili počet získaných medailí, počet obyvateľov krajiny, veľkosť národného tímu a tiež HDP na obyvateľa. Po analýze všetkých faktorov vytvorili vedci svoje vlastné hodnotenie, vďaka čomu sa Rusko umiestnilo na prvom mieste. Výsledky štatistických výpočtov boli zverejnené v britských novinách The Guardian.