Ako Sa Kostarike Darilo Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Reprezentácia Kostariky pred začiatkom majstrovstiev sveta bola považovaná za jednu z najslabších spomedzi tímov, ktoré sa zúčastnili šampionátu. Hra Stredoameričanov však vyvrátila veľa stávkových ponúk a názor odborníkov.

Ako sa Kostarike darilo na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Po remíze, ktorá dala Kostariku do rovnakej skupiny s Talianskom, Anglickom a Uruguajom, mali mnohí pocit, že Kostaričania si na svetovom šampionáte nezahrajú viac ako tri zápasy. Stalo sa to však inak.

V prvom zápase zvíťazili Kostaričania nad Uruguajom 3: 1. Tento výsledok ohromil futbalovú komunitu. Je pravda, že to mnohí nepovažovali za vzor, ale za nehodu.

V druhom zápase skupinovej fázy Kostaričania nepustili Talianov na ihrisko. Štvornásobní majstri sveta vyzerali úprimne slabo a bezmocne a konečné skóre zápasu (1: 0 v prospech Kostariky) prinútilo Kostaričanov hovoriť o hlavnom otvorení šampionátu. Po dvoch víťazstvách nad Uruguajom a Anglickom mali už hráči Kostariky najväčšiu šancu dostať sa zo skupiny smrti.

Kostarika nastúpila na finálový zápas v kvartete D proti Anglicku. Angličania teraz nedokázali nič skórovať k brilantnému Navasovi. Konečné skóre stretnutia 0: 0 postavilo Kostariku na prvé miesto v skupine úmrtí majstrovstiev sveta FIFA.

Vo finálovom zápase 1/8 sa Kostarika stretla s Gréckom. Hlavné a predĺženie zápasu sa skončilo remízou 1: 1. Gréci navyše museli odplatiť. Stalo sa tak až v posledných minútach stretnutia. V penaltovom rozstrele sa najviac darilo hráčom Kostariky. Bol to tento tím, ktorý sa posunul ďalej.

Vo štvrťfinále Kostaričania v pravidelnom a predĺžení od holandských hráčov nič nepriznali. Hra sa opäť skončila sériou trestov, v ktorých boli úspešnejší Európania.

Futbalisti Kostariky opustili turnaj po štvrťfinále. Navyše stojí za zmienku, že tento tím na svetovom šampionáte neprehral ani jeden zápas v riadnom hracom čase a v predĺžení. Tento výsledok je pre Kostariku triumfálny. Všetci futbalisti, tréneri a členovia tímu sú teraz skutočnými športovými hrdinami Kostariky.