Ako Sa Predviedli Ruskí športovci Na Majstrovstvách Sveta V Pretekoch Jednotlivcov

Obsah:

6 dievčat z národného tímu Ruskej federácie sa postavilo na štart, aby zaútočilo na 15 kilometrovú vzdialenosť a 4 palebné čiary. Finca Kaisa Makarainen, Slovenka Nasťa Kuzmina, boli považované za favority individuálnych pretekov v Slovinsku. V súťaži sa však ujala vedenia Dorothea Wiererová. Ako sa skončili preteky pre našich športovcov v Pokljuke?

Biatlonisti stúpajú

Štart individuálnych pretekov

Dorothea Wiererová dokončila prvú etapu lepšie ako jej súperky. Po nej boli do zoznamu prenasledovateľov zaradené Katharina Innerhofer, Persson Lynn a Susan Dunkley. Ostatní súperi časom kráčali dobre za nimi.

Ruská atlétka Uljana Kaisheva strieľala na strelnici bez chýb, ale včas zaostala o 25 sekúnd za Dorotheou.

Na brušku sa vodca zmenil. Na prvú pozíciu sa postavila pretekárka z Nemecka Denise Herrmann. Wiererovú zdolala o 4,9 s.

Vzdialenosť biatlonistov

Boj o vedenie

Nasledujúce udalosti jednotlivých pretekov si pamätali pre neustálu zmenu vodcu. Na čele pretekov bola Franziska Preuss. Neskôr ju však obišiel Američan Dunkley. Potom sa v priebehu preteku všetko opäť opakovalo. Nemka sa opäť ujala vedenia. Bez streľby pokryla tri strelnice. Tento výsledok jej umožnil dostať sa pred biatlonistku z USA.

Puškové náboje fínskej pretekárky Kaisy Mäkärainenovej minuli na prvej strelnici ciele. Strelecky sa jej nepodarilo uzavrieť 4 terče. Takáto úprimne slabá práca dramaticky znížila možnosť bojovať o medaily na stupňoch víťazov.

Ruská biatlonistka Katya Yurlova potešila svojich fanúšikov náchylnou streľbou. Zasiahla všetky terče a v pretekoch skončila na 6. mieste, od jedničky skončila v lyžovaní 18 sekúnd späť.

Irina Starykh si poradila so streľbou a obsadila priebežné 4. miesto. Za vedúcou pretekov Monikou Heunischovou zaostala o 23 sekúnd.

Prvým biatlonistom, ktorý absolvoval individuálne preteky v Pokljuke, bol Wierer. Presnosť jej streľby bola nepresná. Dvakrát minula a hneď po dobehnutí sa išla vyklčovať na izbe.

Ira Starykh rozladil fanúšikov útočnou chybou na konci súťaže. Nedovolil jej rátať so ziskom medaily.

Biatlonistka na strelnici

Koniec závodu

Súťaž v Slovinsku sa ukázala byť dosť dramatická. Ukrajinská atlétka Julia Džima zasiahla všetkých 20 terčov a porazila Moniku Hoynisch polku o 3,3 s.

Zástupcovia východnej Európy vystúpili na pódium. Prvé miesto získala Julia Dzhima. Ukrajinka sa predviedla nielen ako strelec prvej triedy, ale aj ako rýchla lyžiarka. Striebornú medailu si odniesol Hojnisch, bronz získala Češka Markéta Davidová.

Víťazstvo obišlo Rusov. Skončili mimo 10. pozíciu. Starykh obsadil 12. miesto, Valya Vasnetsova obsadila 13. miesto. Kaisheva, Vasilyeva, Yurlova-Perth sa nezaradili ani do prvej dvadsiatky.

Strata našich športovcov sa ukázala byť pre ich fanúšikov dosť nepríjemná. Napriek veľkej túžbe Rusov zviesť boj proti svojim súperom sa im nepodarilo získať vytúžené medaily. Ostáva nám len dúfať, že v ďalších pretekoch bude šťastie stáť na strane našich biatlonistov.