Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Aký Bol Zápas Honduras - Ekvádor

20. júna sa na majstrovstvách sveta v Brazílii uskutočnili zápasy druhého kola v skupine E. Posledným zápasom dňa bolo stretnutie národných tímov Hondurasu a Ekvádoru. Oba tímy potrebovali výhru, aby mohli pokračovať v boji o postup do play-off.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014: aký bol zápas Honduras - Ekvádor

Národné tímy Ekvádoru a Hondurasu prehrali prvé zápasy vo svojej skupine. V druhom kole boli porazení proti sebe. Hra sa začala živo. Oba tímy sa snažili udržať v strede poľa, rýchlo prešli stredovou čiarou, využili prihrávky na diaľku.

Prvú šancu v zápase premeškali hráči Ekvádoru. Valencia sa nemohla dostať na cieľ z najvýhodnejšej situácie. Ekvádorský hráč vypadol s brankárom takmer každý s každým. A potom fungoval známy zákon - Honduras si dal vlastný gól. V 31. min sa Carlo Costley po skvelej prihrávke predral k bráne a nezadržateľne vystrelil. Zástupcovia Strednej Ameriky viedli 1: 0. Juhoameričania sa však dokázali rýchlo spamätať. Enner Valencia uzavrel rozohrávku pri vzdialenejšej žrdi a kĺzavým zákrokom poslal loptu do brány. Táto udalosť sa stala už v 34. minúte.

Prvý polčas skončili tímy s rovnakým skóre.

Napätá bola aj druhá polovica stretnutia. Oba tímy nenechali príležitosť skúsiť šťastie v nesprávnej bráne. Na Juhoameričana sa však usmialo šťastie. Enner Valencia si pripísala double za 65 minút. Po podaní od štandardky Enner hlavou poslal loptu do bránkovej siete Hondurasu.

Hra sa skončila s minimálnou výhodou Ekvádoru (2 - 1). Juhoameričania teraz získavajú prvé tri body na turnaji a v tomto ukazovateli sú porovnávaní so švajčiarskym národným tímom.