Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Aký Bol Zápas Irán - Nigéria

16. júna sa uskutočnil druhý zápas prvého kola v kvartete F medzi národnými tímami Iránu a Nigérie. Hra sa odohrala v meste Curitiba na štadióne „Arena Baixada“. Od tohto stretnutia málokto čakal iskrivý futbal. Nakoniec sa to stalo, fanúšikovia 43-tisícovej arény sa nudili.

Irán - Nigéria_

Akákoľvek séria končí. Majstrovstvá sveta v Brazílii si už zvykli fanúšikov na jasný útočný futbal s množstvom nebezpečných momentov a strelených gólov. Túto sériu prerušili Iránci a Nigérijčania. Je tiež potrebné povedať, že pred týmto zápasom sa všetky stretnutia nevyhnutne končili víťazstvom jedného z tímov. V aréne v Curitibe bola zaznamenaná prvá remíza a bezgólová.

Bol to zatiaľ najnudnejší zápas majstrovstiev sveta v Brazílii. V prvom polčase mali loptu viac africkí futbalisti. Pokúsili sa zaútočiť, ale v prednej línii neurobili veľa. Iránci držali kompaktnú obranu a nedovolili, aby sa pred ich bránami vytvoril jediný moment. Samotní Iránci zároveň útočili veľmi zriedka. Z prvého polčasu si možno spomenúť iba na jednu ranu, ktorú iránsky hráč vyrazil hlavou po rohu z pravého krídla. Nigériu zachránil brankár. Už neboli žiadne chvíle.

Druhá polovica bola rovnako nudná ako prvá. Nigéria sa pokúsila zaútočiť, podržať loptu, vlastniť územie. To však neprinieslo ovocie v podobe streleného gólu. A chýbali šance na skórovanie. Iránci tiež svojim fanúšikom neurobili radosť. Celých 90 minút stretnutia strelil výsledkový list nudné nuly a hra sa skončila len tak - 0 - 0.

Zápas Irán - Nigéria je na turnaji stále najzaujímavejší. Kvalita futbalu v zápase bola zlá. A možno povzbudiť národné tímy Argentíny a Bosny, ktoré hrajú v tej istej skupine. Úroveň prvej hry Juhoameričanov a Európanov výrazne prevyšovala hodnotené stretnutie.