Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Aký Bol Zápas Bosna A Hercegovina - Irán

Pred finálovým zápasom stratili Bosniaci všetky šance na ďalšie boje v play-off majstrovstiev sveta FIFA. Európania však plánovali vyhrať na turnaji minimálne jeden zápas. Posledným rivalom bol pre nich iránsky tím, ktorý mal pred zápasom tretieho kola v skupine F v prípade víťazstva teoretické šance na pokračovanie zápasu v play-off fáze majstrovstiev sveta vo futbale.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014: aký bol zápas Bosna a Hercegovina - Irán

Zdá sa, že bosniansky tím mal silnejšiu mennú súpisku. Aspoň veľa bosnianskych futbalistov hrá za známe kluby v Európe. Iránčania vyzerajú na svoje pomery oveľa skromnejšie. Možno to predurčilo územnú výhodu Bosny.

Európania začali zápas aktívnejšie. Už v prvých minútach mal šancu Edin Dzeko, ale z nadhľadu nedokázal trafiť bránu. Bosniansky útočník strelil gól o niečo neskôr. O 23 minút neskôr Dzeko spoza pokutového územia vystrelil presne do rohu iránskej brány. Európania sa ujali vedenia 1 - 0.

Iránsky tím v prvom polčase sa dá odlíšiť nebezpečným úderom do brvna bránky Bosniakov. Shojayei minútu po tom, čo Iráncom chýbala lopta, nebezpečne zasiahol bránu. Iránsky národný tím nemal dosť gólu.

Prvá polovica stretnutia sa skončila minimálnou výhodou Bosniakov 1: 0.

V druhom polčase zvýšili svoj náskok Bosňania. Po chybe iránskych futbalistov na ich polovici ihriska hrali Európania kombináciu, ktorá sa skončila ďalším gólom. Pjanich sa vyznamenal v 59. min. Po tomto góle sa už víťaz zápasu dal ľahko predvídať.

Iránci však neopustili ihrisko bez svojho gólu. V 82. min uzavrel prihrávku z ľavého krídla útoku Iránu Reza Guchannejhad. 2 - 1 stále viedli Bosniaci. Irán mal možnosť chytiť aspoň remízu, ale nestalo sa tak.

Všetky nádeje iránskych futbalistov a fanúšikov zmaril gól Avdiyho Vrshaevicha, ktorý nasledoval okamžite po góle Iráncov. Rýchly útok Európanov viedol k tomu, že v 83. min bol stav stretnutia upravený na 3: 1 v prospech Bosny.

Bosniaci vyhrali prvé a posledné víťazstvo na majstrovstvách sveta v Brazílii, zatiaľ čo Iránci strelili prvý a jediný gól na turnaji. Teraz oba tímy smerujú domov.