Aké Víťazstvá A Sklamania Priniesli Olympijské Hry Ruskej Reprezentácii

12. augusta sa skončili XXX olympijské hry, ktoré ukázali veľa zaujímavého, otvorili nových šampiónov a potešili divákov veľkolepou šou na počesť otvorenia a ukončenia tohto športového podujatia. Pre každý tím sa táto olympiáda stala osobitou svojou vlastnou cestou. Svoje víťazstvá a sklamania priniesla aj do ruskej reprezentácie.

Aké víťazstvá a sklamania priniesli olympijské hry 2012 ruskej reprezentácii

Účasť ruských športovcov na olympiáde priniesla pre seba i ich fanúšikov veľa prekvapení. Väčšina víťazstiev a prehier bola pre obe strany neočakávaná. A napriek štvrtému miestu v konečnej tabuľke hier predviedli Rusi dobrý výkon a priniesli so sebou 24 zlatých, 26 strieborných a 32 bronzových medailí.

Prvé zlaté medaily našej krajiny, ktoré džudo tím priniesol do pokladnice, sa stali úžasným víťazstvom. Prvé zlato získal Arsen Galstyan z Krasnodaru, ktorý vo finále porazil Japonca Hiroakiho Hiraoku iba za 40 sekúnd. Druhú zlatú medailu získal Mansur Isaev a tretiu - Tagir Khaibulaev.

Pre všetkých sa pripomínalo aj víťazstvo volejbalového tímu mužov, ktorý získal zlato v súboji s brazílskym tímom. Čo je obzvlášť príjemné, pretože naposledy v tejto súťaži zvíťazil národný tím ZSSR v roku 1980.

Menej neočakávané, ale nemenej príjemné boli zlaté medaily našich športovcov v synchronizovanom plávaní, viacboji jednotlivcov (Evgenia Kanaeva) a v chôdzi na 20 km - Elena Lashmanova skončila v tejto súťaži rekordným výsledkom - 1: 25,02. Ale zlatú medailistku v hode kladivom Tatyanu Lysenkovú rekord z prvého hodu prekvapil. Jeho dosiahnutie je 78, 18 metrov.

A príjemná bola najmä bronzová medaila, ktorú získali ruskí basketbalisti. Keďže v zápase o tretie miesto zvíťazili nad argentínskym národným tímom, vystúpili na pódium vôbec prvýkrát v histórii olympijských hier.

Naši športovci boli neúspešní v streľbe a šerme, kde si takmer vždy predtým brali ceny. Ženský volejbalový tím takisto nenaplnil očakávania, ktorých limitom bolo štvrťfinále a hra s brazílskou reprezentáciou.

Podobná situácia sa stala aj s hádzanárskym tímom žien, ktorý získal zlato na olympijských hrách v Pekingu. Rovnako sa prebojovala iba do štvrťfinále. Zápasníkov vo voľnom štýle hra nepotešila. A samozrejme hlavným sklamaním bola bronzová medaila kráľovnej vzduchu Eleny Isinbajevovej.