Ako Sa Darilo Ruskému Národnému Hokejovému Tímu Na Majstrovstvách Sveta

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2012 sa konali od 4. do 20. mája. Hry sa konali v dvoch susedných krajinách: Fínsku a Švédsku, presnejšie v ich hlavných mestách - Helsinkách a Štokholme.

Ako sa darilo ruskému národnému hokejovému tímu na majstrovstvách sveta 2012

16 národných tímov bolo rozdelených do dvoch skupín: Rappu N, ktorý hral prípravné zápasy na ľade arény Hartwall v Helsinkách, a skupina S (súčasťou bol ruský národný tím), ktorý hral prípravné zápasy v Globe Arena. v Štokholme. Podľa výsledkov zápasov sa do play-off dostali tieto tímy: zo skupiny H - národné tímy Kanady, USA. Fínsko a Slovensko, zo skupiny S - tímy z Ruska, Švédska, Českej republiky a Nórska. Ruský národný tím ako jediný vyhral všetkých 7 zápasov úvodnej fázy.

Potom náš tím dôsledne hral vo štvrťfinále zápasy s nórskym národným tímom, ktorý vyhral za stavu 5: 2, a s fínskym národným tímom v semifinále, keď zvíťazil za stavu 6: 2. V záverečnom záverečnom stretnutí mala hrať so slovenskou reprezentáciou, ktorá vo štvrťfinále zdolala Kanaďanky (4: 3), v semifinále - Češky (3: 1).

Zápas o zlaté medaily sa odohral 20. mája na ľade Hartwall Arény. Štadión bol zaplnený do posledného miesta. Ruská reprezentácia bola považovaná za jednoznačného favorita, Slovákov však nikdy netreba podceňovať. Už samotný fakt, že sa dostali do finále, porazili tak impozantných súperov, ako boli Kanaďania či Česi, povedal veľa.

A Slováci okamžite dokázali, že sú veľmi odhodlaní. Už v druhej minúte prvej tretiny si otvorili účet! Kapitán ich národného tímu Z. Haro zaskočil nášho brankára razantným vhadzovaním od modrej čiary. Takýto štart mohol kohokoľvek odradiť, ale ku cti našich hráčov sa nenechali zmiasť, chopili sa iniciatívy a začali vytvárať nebezpečné momenty v bráne slovenského tímu. V 10. min Datsyuk presnou prihrávkou z diaľky na Ovečkina, vtrhol do pásma a z ľavej strany prihrával Seminovi, ktorý nahodil puk do brány brankára Laca. Druhá časť tretiny sa niesla v obojstranných útokoch, tímy odchádzali do prestávky s rovnakým skóre 1: 1.

V 6. minúte druhej tretiny naši hokejisti strelili druhý gól, Perezhogin skóroval. A v 14. min bolo skóre 3: 1, keď Tereščenko a Širokov dovedna realizovali výjazd dvoch proti jednému. Už po dvoch minútach puk opäť preletel do brány Laca po nahodení Semina, ktorý vyšiel so slovenským brankárom jeden na jedného.

Naši hokejisti „nabrali odvahu“a hoci Slováci tvrdohlavo odolávali, do protiútokov boli výsledky zápasu už jasné. V tretej tretine strelil ruský národný tím Slovákom ďalšie dva góly, jeden z nich strelil ako odpoveď pri hre v menšine. Konečné skóre je 6: 2 v náš prospech. Bolo to veľmi krásne a zaslúžené víťazstvo! Všetci športoví komentátori jednomyseľne zaznamenali vysokú úroveň nášho tímu, ktorý nenechal súperovi žiadnu šancu.