Kto Sa Stal Víťazom Spenglerovho Pohára

Spengler Cup je najstarší hokejový klubový turnaj v Európe. Táto súťaž sa koná každoročne vo švajčiarskom meste Davos na Silvestra.

Kto sa stal víťazom Spenglerovho pohára 2014

V posledných dňoch odchádzajúceho roku 2014 sa v Davose konal ďalší Spenglerov pohár. Turnaja sa zúčastnilo šesť tímov, z toho tri reprezentujú KHL a dva reprezentujú švajčiarsky šampionát. Posledným účastníkom turnaja bola kanadská reprezentácia zložená z hokejistov tejto národnosti pôsobiacich v Európe alebo v menších hokejových ligách Kanady.

Ruský hokejový klub Salavat Julajev (Ufa) a švajčiarsky tím Ženeva Servette (Ženeva) sa prebojovali do finále Spenglerovho pohára 2014. Rozhodujúci zápas sa odohral popoludní 31. decembra.

Konečný výsledok finálového zápasu v Davose nemôže potešiť ruského fanúšika. Tím Ufa prehral „na suchu“s „Servette“(0: 3). Prvé obdobie stretnutia bolo neúčinné. Góly proti Salavatu Julajev padli v druhej a tretej tretine zápasu. V druhom segmente hry teda Ufa pripustila dvakrát v menšine. Švajčiarov skórovali Jacqueme (23 minút) a Rubin (35 minút). V záverečných dvadsiatich minútach stanovila Payette konečné skóre na výsledkovej tabuli (50 minút).

Stojí za zmienku, že švajčiarska „serveta“vyhrala Spenglerov pohár druhýkrát za sebou.