Kto Sa Stal Víťazom Euro

V noci z 1. júla na 2. júla sa 14. futbalové majstrovstvá Európy skončili zápasom na štadióne Olimpiyskiy v Kyjeve. Aby sa určil najlepší tím na kontinente, na Euro 2012 sa hralo 31 zápasov a šampiónom bol práve tím, na ktorý väčšina fanúšikov a odborníkov upozorňovala pred začiatkom turnaja. Teraz je španielsky národný tím súčasným držiteľom oboch najvyšších futbalových titulov na planéte - majstra sveta i majstra Európy.

Kto sa stal víťazom Euro 2012

Španielsky národný tím začal skupinovú fázu Euro 2012 zápasom s rovnakým tímom, s ktorým sa malo konať posledné majstrovské stretnutie - s talianskym tímom. Táto hra sa skončila remízou - 10. júna v Gdansku si tímy v druhom polčase vymenili góly na tri minúty a prešli do finále, každý svojou vlastnou cestou, predpísanou turnajovým roštom šampionátu. Španieli v dvoch zostávajúcich hrách prvej etapy už súperom nepridali ďalšie body a v C-skupine obsadili prvé miesto.

Vo štvrťfinálovom zápase „červená zúrivosť“vyradila z turnaja svojich východných susedov, francúzsky národný tím, a porazila ho za stavu 2: 0. Ďalší postup na šampionáte dostali španielski futbalisti najťažšie - v semifinále museli hrať so západným susedom, portugalským národným tímom. Táto hra bola jediná na šampionáte, na ktorom bolo potrebné uchýliť sa k penaltovému rozstrelu, aby sa určil víťaz. Futbalová ruleta ale ukázala, že teraz sú Španieli nielen futbalovo silní, ale aj šťastnejší ako ktorékoľvek iné mužstvo tohto turnaja - vyhrali 4: 2.

Záverečná hra s talianskym národným tímom sa vôbec nestala bitkou - sily boli príliš nerovnaké. Španieli prešli obranou súpera pomerne ľahko vďaka presným nahrávkam v dosť rýchlych útokoch, ale nesnažili sa neustále hrať vo vysokých rýchlostiach. Boli si celkom istí schopnosťou zvládnuť pozičné obliehanie Talianov, čo predviedli v prvom polčase medzi dvoma strelenými gólmi. V druhej polovici hry už aj tak silný tím rozohral opäť šťastie - Taliani boli kvôli zraneniu jedného z hráčov nútení hrať v menšine viac ako pol hodiny. Španielsko dohralo hlavný zápas Euro 2012 s drvivým skóre 4: 0 a získalo titul majstra Európy tretíkrát v histórii.