Kto Sa Stal Víťazom Hokeja MFM-2015

V noci 6. januára moskovského času sa v Toronte uskutočnil hlavný zápas roka pre hokejistov do 20 rokov. Na záverečnom stretnutí majstrovstiev sveta sa stretli mládežnícke tímy Ruska a Kanady.

Kto sa stal víťazom hokeja MFM-2015

Prvá tretina finálového zápasu sa pre ruský tím začala depresívne. Necelé tri minúty hry Kanaďania nášho brankára dvakrát rozladili. Decler (23. sekunda) a Paul sa vyznamenali (na výsledkovej tabuli bol čas 2:32). Po strelení gólov Kanaďania neoslabili svoj nápor na brány ruských hokejistov, ale zámorským hráčom sa v prvej tretine nedarilo odlíšiť sa. Ruská reprezentácia, naopak, dokázala v 10. min streliť jeden gól. Obranca Yudin sa vyznamenal.

V druhej tretine začali Rusi veľmi aktívne, ale v 26. min využil chybu našich hráčov na striedačke Mac David a po vyskočení jedného na jedného poslal tretí puk do bránky ruskej reprezentácie.. Potom mohli Kanaďania skórovať ešte dvakrát a skóre tak zdrvili - 5: 1. Vyznamenali sa Domi (28. min.) A Reinhart (33. min.). Po takom prielome kanadského národného tímu ukázali Rusi skutočný bojový charakter, za ktorý by mali byť zverenci Valeryho Bragina hlboko vďační. Na konci obdobia sa naši hokejisti vrátili do hry, strelili tri góly. Góly strelili Barbashev, Tolchinsky a Goldobin. Od druhého a tretieho gólu ruskej reprezentácie delilo iba 32 sekúnd (stalo sa tak v 35. min zápasu). Už v 38. minúte stretnutia znížili ruskí hokejisti rozdiel na minimum. Druhý segment zápasu sa skončil skóre 5: 4 v prospech kanadskej reprezentácie.

V tretej tretine sa Rusi ponáhľali na zotavenie, ale sily už nestačili. Stretnutie sa skončilo výhodou hostiteľov majstrovstiev sveta, ktoré umožnili dorasteneckému tímu Kanada stať sa víťazom MFM 2015.

Konečné vystúpenie ruskej reprezentácie možno označiť za úspešné. Ruská reprezentácia napriek porážke vo finále preukázala šikovnosť a charakter. Za najvhodnejšiu definíciu výkonu národného tímu Valeryho Bragina možno označiť slová vynikajúceho hokejistu našej doby Pavla Datsyuka, ktorý sa na záver MFM 2015 vyjadril: „Sme hrdí na náš mládežnícky hokejový tím! !! “.