Hokej MFM-2015: Ako Prebiehalo štvrťfinále Rusko - USA

Neskoro večer 2. januára moskovského času odohrali ruskí hokejoví reprezentanti štvrťfinále v rámci mládežníckeho svetového šampionátu. Súpermi Rusov boli ich rovesníci zo Spojených štátov.

Hokej MFM-2015: ako prebiehalo štvrťfinále Rusko - USA

Na identifikáciu víťazov vo štvrťfinálovom zápase MFM 2015 sa museli zverenci Valeryho Bragina presunúť z Toronta do Montrealu. Práve v aréne slávneho klubu Montreal Canadiens museli Rusi prekonať odpor jedného z hlavných favoritov mládežníckeho hokejového svetového šampionátu - Američanov.

Prvé obdobie pre ruskú reprezentáciu bolo úspešné. Americkí hokejisti často porušovali pravidlá. To viedlo k tomu, že Američania hrali polovicu obdobia v menšine. V 3. minúte stretnutia si Ivan Barbashev uvedomil početnú výhodu o dvoch hráčov. Rusko sa dostalo do vedenia 1: 0. Ďalej Američania opäť faulovali. Výsledkom bol druhý strelený gól proti tímu USA. Alexander Sharov v 16. min opäť rozladil Američanov. Puk bol vyrazený hneď po skončení ďalšieho trestného času amerického hokejistu.

V druhej tretine Američania výrazne pridali. Znovu a znovu dochádzalo k rýchlym útokom na amerických hráčov. V 33. min ďalekonosnou strelou prekonal Anthony Di Angelo. V čase gólu mali ruskí hokejisti početnú prevahu. Potom Američania naďalej veľa strieľali na bránu Shesterkina, ale náš brankár bol spoľahlivý. Stojí za zmienku, že hokejisti USA počas druhej tretiny trikrát „hodili“Rusov.

Tretiu tretinu začali Američania opäť aktívne, prvý gól v tomto období však letel do brán zámorských hokejistov. Sergej Tolchinsky v 42. minúte posunul ruskú reprezentáciu (3: 1). Potom Rusi začali systematicky porušovať pravidlá. Bolo to spôsobené vysokým tlakom Američanov a ich celkovou hráčskou výhodou. Takáto aktivita hokejového tímu USA bola odmenená druhým pukom do našej brány. V 49. min Zach Warenski opäť znížil rozdiel medzi Američanmi na minimum. Zvyšok obdobia boli Rusi výlučne v defenzíve. Shesterkin za celú hru odrážal viac ako štyridsať striel amerických hráčov. Táto hra brankára sa stala významnou pomocou pre celý národný tím pri udržiavaní víťazného skóre. Američanom nepomohla ani prax výmeny brankára za šiesteho hráča v poli v závere stretnutia. Rusko vydržalo a zvíťazilo 3: 2.

Zverenci Valeryho Bragina nastúpia na najbližší zápas na turnaji 4. januára. Súpermi Rusov v semifinále budú švédski reprezentanti.