Ktorý Tím Vyhral Stanley Cup

Zisk Stanleyho pohára je najprestížnejším úspechom hokejového tímu na turnaji NHL. Počas celého roka tímy bojujú o najlepšie umiestnenie v rebríčku, najlepšie kluby postupujú do play-off, kde je určený víťaz najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.

Ktorý tím vyhral Stanley Cup 2014

V roku 2014 získal tím Los Angeles Kings prestížnu cenu. Je potrebné poznamenať, že táto trofej bola k dispozícii losangeleským panovníkom až po druhýkrát v histórii klubu. Je však potrebné poznamenať, že Stanleyho pohár po prvý raz získali „králi“iba pred niekoľkými rokmi - v roku 2012.

Na získanie Stanleyho pohára potrebovali hokejisti v záverečnej časti turnaja pomerne malé množstvo času. Pripomeňme, že v každej fáze play-off musí tím poraziť súpera štyrikrát, to znamená, že najdlhšia séria je sedem súbojov, ale Los Angeles Kings vo finále turnaja porazili New York Rangers iba v piatich zápasoch, prehra iba raz, súperi. Konečné skóre finálovej série Stanleyho pohára je 4: 1 v prospech „kráľov“.

V poslednom piatom zápase dostali „králi“na svoj ľad „rangers“. Výhodu domácej arény to však výrazne neovplyvnilo. Hra bola veľmi tvrdohlavá a rozuzlenie prišlo v druhom predĺžení.

Výsledok určil Alec Martinez, ktorý dokázal brankára Rangers rozladiť až v druhej presilovke. Skóre otvorili „králi“, v druhej tretine sa „Rangers“ujali vedenia niekoľkými gólmi a v tretej tretine sa hráčom Los Angeles podarilo preniesť súboj do predĺženia. Góly strelili Justin Williams, Marian Gaborik a Alec Martinez na ihrisku Kings. Chris Crider a Brian Boyle skórovali proti Rangers.

Vo víťaznom tíme je ruský hokejista. Obranca Vyacheslav Voinov získal druhýkrát v kariére Stanleyho pohár.