Ktorý Klub Vyhral V Roku Ligu Majstrov UEFA

Liga majstrov UEFA je popredným futbalovým turnajom klubov v starom svete. Celý športový svet každý rok sleduje, ktorý tím môže získať čestný titul najlepších v Európe a zapíše sa do histórie svetového športu.

Ktorý klub vyhral v roku 2014 Ligu majstrov UEFA

24. mája 2014 sa na štadióne Sveta v Lisabone (Portugalsko) uskutočnilo významné športové podujatie. Španielsky klub „Real“(Madrid) s viac ako šesťdesiattisíc divákmi v dramatickom zápase získal vytúženú trofej - Pohár majstrov UEFA. Toto je desiate víťazstvo v Lige majstrov v histórii veľkého kráľovského klubu. Podľa tohto ukazovateľa je Madrid najvýznamnejším klubom v Európe.

Súperom Realu Madrid bol ďalší madridský tím - Atletico. Konečné skóre zápasu, ktoré označilo víťazstvo „krémovej“, sa stalo najväčším v histórii finále Ligy majstrov za posledné roky. Zápas sa skončil prehrou 4: 1. Ale tento výsledok nie je odrazom celkovej výhody kráľovského klubu. „Real“bol až 94 minút podradený súperovi 0: 1 a iba v stanovenom čase po rohovom kope Sergio Ramos poslal loptu do bránky „Atlético“. Real Madrid teda v posledných minútach stretnutia vyrovnal skóre, čo veľkému klubu umožnilo uniknúť vo finále porážke a v roku 2014 vyhrať Ligu majstrov. V predĺžení „Real“po druhýkrát pridaný tri lopty poslal tri lopty do súperovej brány. Vyznamenali sa Gareth Bale, Marcello a Cristiano Ronaldo.

Madrid „Real“opäť ukázal celému svetu, že je jedným z najlepších tímov v Európe za poslednú športovú sezónu. Preto nie je náhoda, že práve tento klub sa stal v roku 2014 víťazom Ligy majstrov UEFA.