Tímové Loptové Hry: Hádzaná

V modernej dobe existujú rôzne loptové hry: basketbal, volejbal, futbal a iné. Pravidlá sa môžu líšiť, ale podstata je rovnaká pre všetkých - boj o cieľ. Tieto športy sú celkom známe. Napríklad existuje nespočetné množstvo fanúšikov futbalu alebo basketbalu. Existuje ďalší šport, ktorý môže upútať pozornosť diváka zaujímajúceho sa o súťaže v tímových plesoch. Toto je hádzaná.

Tímové loptové hry: hádzaná

Etymológia slova hádzaná je jednoduchá. Ruka je teda preložená z angličtiny ako ruka a lopta je lopta. V súlade s tým sa hádzaná hrá s loptou. Rozdiel medzi hádzanou a nohejbalom je v tom, že v prvej forme je poskytnutý gól, nie krúžok. Hádzanej sa hovorí aj hádzaná.

Zatiaľ čo futbalové alebo plážové volejbalové zápasy sa dajú hrať vonku, hádzaná je povolená iba v interiéroch. Plocha pre tento šport má vlastnú veľkosť 40 x 20 metrov. Guľu s hmotnosťou 425-480 g používajú muži, ale hmotnosť projektilu pre ženy je 325-380 gramov. Hra obsahuje dve polovice, každá má 30 minút. Prestávka medzi polovicami 10 minút.

Cieľom športovej hry je vhadzovanie lopty do súperovej brány. Nemôžete sa priblížiť k bránke bližšie ako šesť metrov a odhodiť ju, inak sa gól nebude počítať. Hráči v poli hrajú loptu rukou. Vyhráva tím s najvyšším počtom gólov. Brankár tímu môže brániť bránu ktoroukoľvek časťou tela.

Ak dôjde k nerozhodnému výsledku v zápase po uplynutí dvoch polčasov, pridelia sa ďalšie dve predĺženia v trvaní 5 minút. V prípade rovnakého skóre je menovaná ešte jedna polovica a ak po nej dôjde k remíze na výsledkovej tabuli, bude pridelený rad trestných hodov a oba tímy vykonajú zo sedemmetrovej brány 5 striel na súperovu bránu. známka.

V modernej dobe existujú profesionálne ligy hádzanej. V tomto športe sa konajú závažné významné turnaje. Ako napríklad majstrovstvá sveta a Európy.

Tento šport hrajú muži aj ženy. Hádzaná je súčasťou programu letných olympijských hier.