Kto Je Missy Franklin

Melissa Janette Franklin je americká plavkyňa, ktorá bola nominovaná do olympijského tímu USA na londýnske hry 2012. Na jar tohto roku Missy dovŕšila 17 rokov, ale už teraz je veľmi známou osobou medzi najrýchlejšími plavcami planéty a je považovaná za obľúbenú v boji o olympijské medaily vo viacerých disciplínach.

Kto je Missy Franklin

Melissa získala svoje prvé medzinárodné ocenenie pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v krátkom bazéne. V plávaní na 200 metrov so znakom predviedla druhý výsledok. Na rovnakom mieste dostal Franklin strieborné ocenenie za účasť v štafete na 4x100 metrov. V nasledujúcom roku súťažila Melissa v majstrovstvách sveta na dlhých 50-metrových tratiach a dosiahla veľmi významné výsledky, keď získala bronzové, strieborné a tri zlaté medaily. Po týchto súťažiach bol 16-ročný Američan v roku 2011 vyhlásený za najlepšieho plavca na svete podľa oficiálneho časopisu Medzinárodnej plaveckej federácie FINA Aquatics World Magazine.

Iba po všetkých týchto významných víťazstvách dosiahla Melissa dva najvyššie tituly na národnom šampionáte USA - v lete 2011 sa stala šampiónkou v plávaní na 100 metrov voľný spôsob a znak. A na konci roka Missy skórovala ešte dvakrát. V októbri na svetovom pohári v plávaní utvorila nový svetový rekord v znaku na 200 m. Išlo predovšetkým o prvý svetový úspech od zákazu špičkových plaviek v roku 2010. A v decembri sa uskutočnil druhý rekord, v ktorom sa Franklin zúčastnil štafetového tímu plavcov na vzdialenosť 4x100 metrov.

Na olympijských hrách v Londýne bude Melissa Franklinová štartovať v siedmich plaveckých disciplínach - štyri individuálne a tri štafety. Deň po otváracom ceremoniáli získala bronz s americkou štafetou v behu na 100 metrov voľným štýlom. Missy zároveň ukončila svoju etapu najlepším osobným časom a americký tím vytvoril národný rekord. Franklinová dokončila svoju prvú individuálnu súťaž v Londýne ešte úspešnejšie - finálovú rozjazdu vyhrala na vzdialenosť 200 metrov znak.