Kto Je Victoria Komova

Komova Viktoria Aleksandrovna, vo veku sedemnástich, je pomerne úspešná ruská gymnastka a má štatút čestného majstra športu v Rusku. Victoria získala na olympijských hrách v Londýne striebornú medailu. Toto krehko vyzerajúce dievča dokázalo získať obrovské množstvo titulov.

Kto je Victoria Komova

Victoria Komova sa narodila 30. januára 1995 v gymnastickej rodine. Matka Victoria (Vera Kolesnikova) je vyznamenanou majsterkou športu v umeleckej gymnastike, jej otec (Alexander Komov) je majstrom športu v umeleckej gymnastike. Bola to moja matka, ktorá začala dávať prvé lekcie päťročnej Vike. Keď malo dievča sedem rokov, Vera Kolesniková ju priviedla k úspešnému trénerskému duetu Oľge Bulgakovej a Gennadijovi Elfimovovi.

Vic sa v roku 2008 na medzinárodných súťažiach v Saint-Jose stal tretím vo viacboji, na prvé dve priečky stratil Samanthu Shapiro a Rebeccu Brossovú. Ale na Pohári Michaila Voronina tento mladý športovec nemal obdoby v cviku, viacboji a preskoku. Na svetovom šampionáte junioriek, ktorý sa konal v Japonsku, sa Victorii podarilo získať päť medailí naraz: tri zlaté (bradlá, viacboj, guľatina), jednu striebornú za skok a bronz za prostné.

V roku 2009 sa vo Fínsku konal Európsky olympijský festival mládeže. Bez medaily tentokrát zostala Vika iba v cvikoch na podlahe, kde obsadila šieste miesto. Získala však tri zlaté naraz za viacboj, tímový šampionát a nerovnaké priečky, striebornú za cviky na guľatinu a bronz za preskok.

Už v roku 2010 Victoria prešla podľa svojho veku na ruský šampionát a bola medzi ženami v obľúbenosti. V prvom cviku si Vika Komova odniesla striebro, ale na tráme a nerovných tyčiach nemala obdoby. Všeobecne možno úspechy tejto mladej gymnastky dlho uvádzať a toto všetko si zaslúžila svojou vlastnou prácou a veľkou túžbou stať sa vodkyňou.

Victoria predviedla na olympijských hrách v Londýne dobrý výsledok a vo viacboji rátala so zlatou medailou. Sklamalo ju však jej vlastné vystúpenie v trezore. Podľa výsledkov výkonov na prístrojoch (klenba, cviky, trám a bradlá) získala Komova od rozhodcov výsledok 61 973 bodov, pričom podľahla iba Američanke Gabrielle Douglasovej. Vika vo finále dvakrát stratila rovnováhu a obsadila úplne posledné - ôsme miesto. Mladá gymnastka, ktorá nedokázala získať zlato, pripustila, že si nie je úplne istá pokračovaním svojej kariéry.