Ako Ide Roland Garros?

Roland Garros je jedným zo štyroch každoročných turnajov najvyššej kategórie, v ktorých sa stretávajú tenisti, ktorých mená treba hľadať v najvyšších priečkach rebríčka najlepších rakiet sveta. Tento rok sa konal už 111-krát a potrvá od 27. mája do 10. júna. Zároveň sa konajú samostatné turnaje mužov a žien vo dvojhre a štvorhre, ako aj súťaž zmiešaných dvojíc.

Ako ide Roland Garros?

Vo dvojhre mužov sa French Open prebojoval do štvrťfinále. Najľahšie sa po turnajovom rošte posúva minuloročný víťaz tejto súťaže - Argentínčan Rafael Nadal. V štyroch zápasoch nedal súperom ani jeden set. V poslednom stretnutí sa Rafael nesprával k svojmu krajanovi priateľsky - Juan Monaco bol úplne porazený so skóre 6: 2, 6: 0 a 6: 0. Ďalšou obeťou, zjavne, bude Španiel Nicholas Almagro - Nadal vyzerá na tomto turnaji veľmi dobre. Do štvrťfinále sa prebojoval aj jeho neustály rival z posledných rokov Švajčiar Roger Federer, ktorý v každom zápase strávil oveľa viac času. Títo dvaja obsadili druhú a tretiu priečku v zozname „nasadených“tenistov, na prvom bol Novak Djokovič. Sú to jeho odborníci, ktorí predpovedajú Nadala ako súpera vo finálovom zápase, a zatiaľ Srb takéto hodnotenie ospravedlňuje, keď v troch zápasoch porazil všetkých súperov. Bohužiaľ, posledný z ruských tenistov na tomto turnaji Michail Youzhny vypadol v treťom kole.

Vo štvrťfinále ženského turnaja je jedna z našich tenistiek - do tejto fázy sa prebojovala Maria Šarapovová, ktorá so súperkou prvýkrát prehrala jeden set. Pomstila sa však za odchod Anastasie Pavľučenkovovej a Márie Kirilenkovej, vinníčky týchto smutných udalostí, Kláry Zakopalovej z Českej republiky. V ďalšom zápase na ňu čaká Estónka Kaya Kanepi. Z prekvapení ženskej časti Roland Garros možno spomenúť prehru v úvodných dvoch kolách sestier Williamsových, ako aj prístup do štvrťfinále Yaroslavy Švedovej, jedinej nezverejnenej tenistky v tejto fáze súťaže. Yaroslava znamená Kazachstan, ale má dvojité občianstvo a žije v Moskve, takže máme dôvod byť šťastní a fandiť svojej krajanke. Teraz musí hrať s Petrou Kvitovou z Českej republiky.

Yaroslava Shvedova účinkuje aj v ženskej štvorhre, kde je jej partnerom Američan Vanya King. Táto dvojica bude mať zápas o postup do semifinále s celoruskou dvojicou Maria Kirilenko - Nadežda Petrova.