Prvý Zápas 8. 8. Na Majstrovstvách Sveta FIFA: Brazília Proti Čile

28. júna žila celá Brazília v očakávaní prvého zápasu osemfinále majstrovstiev sveta FIFA, v ktorom sa hostiteľ majstrovstiev sveta stretol s reprezentáciou Čile. Konfrontácia Brazílčanov s nekompromisnými Čiľanmi sa odohrala na štadióne v meste Belo Horizonte.

Prvý zápas 8. 8. 2014 na majstrovstvách sveta FIFA: Brazília proti Čile

Od prvých minút stretnutia viedli oba tímy tvrdý boj o loptu protihráčovi v každej časti ihriska. Bola to už etapa play off, takže všetky sily boli vrhnuté do konkrétneho zápasu. Symbol boja o moc na zelenom trávniku štadióna Mineirao možno nazvať Vidalovou technikou, ktorú chytil za bedra Neymara. Čiľanovi mohli hokejisti NHL závidieť.

Čo sa týka hry, diváci na tribúnach sa nemohli nudiť. Už v 18. minúte stretnutia po rohovom kope domáci otvorili skóre. Brazílsky kapitán Silva smeruje loptu k vzdialenejšej žrdi, kde prihrávku dokončí David Luiz. Skóre je 1 - 0 v prospech Brazílie. To, čo sa v tej chvíli dialo na tribúnach, nazval športový komentátor výrazom, ktorý sa zapíše do histórie: „Brazílčania na tribúnach zažili obrovský orgazmus.“Také bolo veľké radostné šialenstvo mnohých fanúšikov. Brazílčania sa však dlho nemuseli radovať.

V 32. min Alexis Sanchez poslal loptu do rohu Cesarovej brány najpresnejšou strelou spoza pokutového územia. Na výsledkovej tabuli sa rozsvietili čísla 1 - 1, ktoré už chilských fanúšikov priviedli do fázy extázy.

Prvá polovica stretnutia sa skončila rovnakým skóre.

V druhom polčase sa pozorovala rovnaká tvrdá hra na ihrisku. Treba pripustiť, že Brazílčania mali miernu územnú prevahu, ale Čiľania nebezpečne zaútočili. Mužstvá mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale skóre na tabuli skóre sa nezmenilo - hlavný čas zápasu sa skončil nerozhodne 1: 1.

O 30 minút navyše boli aktívnejší Brazílčania, tím Čile bojoval zo svojich posledných síl. Masívna obrana Čiľanov je obdivuhodná - brazílsky tím nemal ani jednu šancu na strelenie gólu. Čiľania ale takmer „pochovali“všetky nádeje majiteľov šampionátu. V posledných minútach predĺženia zasadil Pinilla príšerný úder na bránu Cesara. Brankár bol bezmocný, lopta však trafila brvno. Zdalo sa, že zvonenie od bránkovej tyče sa rozlieha po celej Brazílii. Pentakampóny majú veľké šťastie.

Predĺženie neprinieslo žiadne strelené góly, a tak tímy vyriešili vzťah v sérii penaltových rozstrelov. Športové šťastie bolo na strane hostiteľov šampionátu - vyhrali 3 - 2. Zároveň záverečný úder Čiľanov z bodu narazil do žrde. Opäť niekoľko centimetrov delilo Čile od drahocennej brány. Výsledkom bolo, že tento zásah bol posledný v hre. Brazílčania sa dostanú do štvrťfinále a čakajú na víťaza zápasu Kolumbia - Uruguaj. Čiľania idú domov, ale týmto hráčom doma nikto nebude vyčítať ich výkon. Bolo to dôstojné mužstvo, s ktorým sa, bohužiaľ, šampionát lúči.