Ktorý Je Uznávaný Ako Najkrajší športovec Londýnskych Olympijských Hier

Nedávno súťažili športovci a športovci v Londýne o ceny najprestížnejšej súťaže - olympijských hier. Diváci na tribúnach štadiónov aj stovky miliónov televíznych divákov po celom svete napäto sledovali tieto súťaže, obávali sa o svoje obľúbené a priania úspechov. Počas olympiády sa niektoré verejné organizácie a agentúry rozhodli prostredníctvom prieskumu zistiť, ktorí športovci zvíťazili v inej súťaži - o titul najkrajších účastníkov.

Ktorý je uznávaný ako najkrajší športovec londýnskych olympijských hier

Nadácia Integration Foundation spolu s agentúrou News Effector uskutočnila prieskum medzi obyvateľmi SNŠ na tému „Najkrajšia športovkyňa olympiády 2012“. Do tohto prieskumu sa zapojilo viac ako 17 000 ľudí.

Vďaka tomu bola ruská žena Karolina Sevastyanová, ktorá v skupine viacbojov získala zlatú medailu v rytmickej gymnastike, uznaná ako najkrajšia športovkyňa. Bežkyňa Ksenia Vdovina s ňou trochu stratila. Na treťom mieste bola renomovaná tenistka Maria Šarapovová. Ktovie, keby sa Maria vo finálovom dueli podarilo poraziť rovnako slávneho Američana Williamsa, potom by ju možno diváci posadili na vyššiu priečku.

Štvrtou sa stala legendárna skokanka o žrdi Elena Isimbayeva, ktorá v Londýne získala bronz. Čestnú najlepšiu päťku zavŕšila Anna Kazaňská, občianka Kazachstanu, ktorá súťažila v rytmickej gymnastike. O krok pod ňou bola jej športová kolegyňa - Uljana Trofimová, ktorá hrala za národný tím Uzbekistanu. Odvaha a húževnatosť tejto športovkyne si zaslúžia obdiv a najmilšie slová, pretože predviedla výkonnosť, keď si práve vyliečila nohu po zlomenine prijatej na tréningu krátko pred olympiádou!

Siedme miesto obsadila bieloruská plavkyňa Aleksandra Gerasimenya. Účinkovaním v Londýne získala dve strieborné medaily. Ôsme miesto obsadila ukrajinská triatlonistka Julia Evstratová. Na deviate miesto diváci zaradili našu gymnastku Aliyu Mustafinu, ktorá sa v Londýne predviedla bravúrne, získala tam zlaté, strieborné a dve bronzové medaily.

A Ukrajinka Victoria Rybalko zavŕšila týchto čestných desať krás SNŠ. Je pravda, že v Londýne nemohla získať ani jednu medailu, ale v očiach publika sa z toho nestala menej očarujúcou.