Ako Hrali Ruskí Reprezentanti Na Channel One Cup

Channel One Cup sa každoročne v Rusku koná už dlhší čas. Táto súťaž je druhou etapou európskeho hokejového turné, na ktorom sa tradične zúčastňujú štyri popredné európske tímy: Švédsko, Rusko, Fínsko a Česká republika.

Ako hrali ruskí reprezentanti na Channel One Cup 2015

Turné na európskom hokeji je oficiálnou súťažou, ale prístup fanúšikov tohto športu k takémuto podujatiu nie je taký vážny ako napríklad k majstrovstvám sveta a ešte viac k olympijským hrám. Hokejoví odborníci sa domnievajú, že turné po Euro (vrátane Channel One Cupu) je exhibičným zápasom o prezeranie kandidátov na prvý tím majstrovstiev sveta. Je však zvykom, že naši hokejisti vyhrávajú ruskú scénu, pretože potešiť ruských fanúšikov je veľmi slušný obchod.

V roku 2015 sa v Moskve od 17. do 20. decembra konal pohár Channel One Cup. Úvodný zápas turnaja sa odohral v novej „Aréne legiend“, do ktorej sa zmestí niečo cez dvanásťtisíc divákov. V prvom zápase sa stretli tímy z Ruska a Švédska. Zverenci Olega Znarka nemôžu toto stretnutie pridať do svojej hry, pretože Škandinávci sebavedome predstihli Rusov skóre 4: 1. Napriek tomu, že ruský tím v zápase otvoril skóre, víťazstvo hostí nebolo zaznamenané.. Stojí za zmienku všeobecná vyblednutá hra ruských hokejistov s mnohými chybami.

V druhom stretnutí turnaja sa ruský národný tím rehabilitoval a porazil fínsky tím zdrvujúcim skóre 8 - 1. Zverenci Olega Znarka hrali tento zápas agresívne a inkasovali od prvých minút, v dôsledku čoho po 12 minútach, štyri góly boli v bránke Suomi. Potom Rusi pokračovali vo svojich plodných činoch a stretnutie priviedli k rutine.

V záverečnom zápase turnaja musela ruská reprezentácia v hlavnom čase zvíťaziť nad Českou republikou, aby získala prvé miesto v pohári Channel One 2015. Nestalo sa tak. Rusi prehrávali 2 - 4, hoci v priebehu druhej tretiny viedli 2: 1. Česi sa aj napriek tomu dokázali v druhej dvadsaťminútovke chopiť iniciatívy a skórovať trikrát. V tretej tretine mali ruskí hokejisti šance na odplatu a dokonca aj na víťazstvo, ale brankár českej reprezentácie Dominik Furch sa ukázal ako dôstojný.

Výsledkom bolo, že z troch zápasov na turnaji Channel One Cup 2015 vyhrala ruská reprezentácia iba jedno víťazstvo nad fínskymi hokejistami, zatiaľ čo národné tímy Švédska a Českej republiky sa ukázali byť silnejšie. Výsledkom bolo: ruský tím sa na turnaji nedostal na prvé miesto a všetky ostatné turnajové pozície nemožno považovať za hodné.