Finále 1/8 Finále FIFA World Cup 2014: Kolumbia - Uruguaj

28. júna hostilo Rio de Janeiro druhý zápas 1/8 finále majstrovstiev sveta FIFA v Brazílii. Na slávnom štadióne Maracanã sa stretol národný tím Kolumbie s národným tímom Uruguaja.

Finále 1/8 finále FIFA World Cup 2014: Kolumbia - Uruguaj

Zápas medzi národnými tímami Kolumbie a Uruguaja bol považovaný za jeden z najnevyspytateľnejších spomedzi prvých ôsmich play-off majstrovstiev sveta vo futbale. Nie je to náhoda, pretože oba tímy majú kvalitný výber hráčov, ktorí sú schopní dosiahnuť výsledok. Táto hra bola považovaná za tvrdohlavú a zábavnú.

V skutočnosti sa všetko ukázalo trochu inak. Kolumbijský tím naďalej potešoval svojich fanúšikov kvalitným futbalom, ktorému nedokázali odporovať ani Uruguajčania. V prvej polovici hry dominovali Kolumbijčania. Bolo jasné, že hráči tohto tímu boli lepší v zaobchádzaní s loptou, ich útoky boli o niečo lepšie a nebezpečnejšie. Prirodzeným výsledkom prvého polčasu bol preto gól Jamesa Rodrigueza v 28. minúte stretnutia. Kolumbijský útočník vzal prihrávku koňa svojho partnera na hruď a druhým dotykom zasiahol spoza pokutového územia. Ukázalo sa, že úder bol nielen efektívny, ale aj efektívny. Lopta klesla priamo pod brvno, a odrazila sa od mantinelu. Tento gól Rodrigueza je jedným z najkrajších gólov na šampionáte. Kolumbia vedie 1: 0.

Pred prestávkou Kolumbijčania nedovolili Uruguajčanom vytvárať si gólové situácie, skóre na tabuli skóre zostalo nezmenené - Kolumbia zvíťazila 1: 0.

Kolumbijčania začali druhú polovicu stretnutia veľmi aktívne. Rovnako ako v prvom polčase bolo cítiť prevahu hráčov tohto tímu. Výsledkom bol druhý gól Jamesa Rodrigueza v 50. min. Po nádhernom útoku kolumbijských hráčov dostal Rodriguez loptičku priamo pred bránu. Pre útočníka nebolo ťažké streliť v zápase ďalší gól. Kolumbia brala 2 - 0. Radosť fanúšikov tohto národného tímu nepoznala hranice, pretože kolumbijskí hráči porazili svojho rivala zdanlivo s ľahkosťou.

Po strelení gólu dala Kolumbia územie Uruguaju, ktorý však nedokázal toto územie využiť. Možno vyčleniť niekoľko nebezpečných striel z priemernej vzdialenosti, ako aj výjazd na bránu Pereira, ale tieto situácie sa zakončením Kolumbijskej brány neskončili.

Konečný výsledok stretnutia je 2: 0 v prospech Kolumbijčanov. Uruguaj mieri domov a hráči Kolumbie sa vo štvrťfinále stretnú s Brazíliou, v ktorej nie je jednoznačný favorit. Ak sú Kolumbijčania schopní poraziť hostiteľov šampionátu, nebude to senzácia, pretože od prvého kola sleduje celý svet úžasnú hru národného tímu Kolumbie.