Ako Hrala Ghana Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Na majstrovstvách sveta 2010 v Južnej Afrike dosiahol národný tím Ghany vynikajúci výsledok. Africkí futbalisti dokázali na turnaji postúpiť do štvrťfinále, kde podľahli až v penaltovom rozstrele Uruguaju. V roku 2014 očakávali ghanskí fanúšikovia podobný pozitívny výsledok.

Ako hrala Ghana na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Hráči reprezentácie Ghany na majstrovstvách sveta v Brazílii dostali ťažkú skupinu. Hrali v G Quartete, čo niektorí futbaloví experti stotožňovali so skupinami smrti. Súperom afrických futbalistov boli tímy z Nemecka, USA a Portugalska.

Reprezentácia Ghany odohrala prvý zápas na turnaji proti USA. Africkí futbalisti dostali gól už v prvej minúte stretnutia. Až v druhom polčase sa presadili hráči Ghany. Zápas sa však neskončil remízou. V posledných minútach zápasu po rohovom kope strelili americký futbalisti druhý gól. Konečné skóre úvodného stretnutia bolo pre Ghanu sklamaním (1 - 2).

V druhom zápase turnaja predviedli ghanskí futbalisti veľmi dobrý a kvalitný futbal, hoci im odporovala nemecká reprezentácia. Hra sa skončila bojovou remízou 2: 2. Ghanskí futbalisti navyše najskôr prehrali a potom zvíťazili. Nepodarilo sa však udržať výhodu pohlavia - Nemci vyrovnali skóre.

Po dvoch zápasoch na turnaji mala reprezentácia Ghany len minimálnu šancu dostať sa do fázy play-off. Afričania potrebovali vo veľkom poraziť portugalskú reprezentáciu. Reprezentácia Ghany však nedosiahla želaný výsledok. Africkí futbalisti prehrali zápas so skóre 1 - 2, ktoré určilo odchod Ghana z turnaja po skončení skupinovej fázy.

Výkonnosť reprezentácie Ghany sa hodnotí ako mimoriadne nešťastná. Africký futbalisti mali minimálny cieľ kvalifikácie zo skupiny do fázy play-off, ale nepodarilo sa mu to.