Finále 1/8 Majstrovstiev Sveta 2014: Aká Bola Hra Nemecko - Alžírsko

Šiesty zápas vo finále 1/8 finále FIFA World Cup sa odohral 30. júna v meste Porto Alegre. Stretnutie Nemecka s Alžírskom bolo svedkom viac ako 40 000 fanúšikov na tribúnach.

Finále 1/8 majstrovstiev sveta 2014: aká bola hra Nemecko - Alžírsko

Nemecké mužstvo bolo v tejto dvojici považované za obľúbené, ale Nemci strávili celý prvý polčas zjavne nie na svojej úrovni. Tempo zápasu bolo vysoké a africkí futbalisti sa snažili, aby neboli nemeckými hráčmi podradní ani po organizačnej stránke, ani po šikovnosti, ani po prudkých útokoch. Treba priznať, že Alžírčania v prvej polovici stretnutia, najmä na začiatku zápasu, útočili o niečo ostrejšie. Zarážajúce bolo, že nemecký brankár Neuer bol veľmi nervózny. Urobil niekoľko neoprávnených chýb.

Nemci dokázali na konci polčasu vytvoriť skutočne nebezpečný okamih. Kros nebezpečne vystrelil spoza pokutového územia, ale brankár Alžírsko zachránil, ale Götze mohol v zakončení streliť prvý gól v hre. Ani to sa však nestalo, keďže Mboli opäť zachránil svoj gól.

Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou. Alžírsky tím zároveň vyzeral veľmi zdravo a snažil sa, aby v ničom nebol horší ako Nemci.

V druhej polovici schôdze sa pridalo Nemecko. Pred bránami Afričanov sa začali objavovať nebezpečné chvíle. Pozoruhodné šance mali Müller, Lam, Schweinsteiger. Mboli však chytil odvahu a urobil veľa skvelých zákrokov. V prvej línii sa africkým futbalistom darilo málo - v druhom polčase bola výhoda Nemecka značná. Skóre sa ale na tabuli skóre nezmenilo až do konca riadneho hracieho času - 0 - 0.

V predĺžení pokračovali Nemci v tlaku na bránu súpera. Čo nedokázali Levovi zverenci za 90 minút, vydali už v 92. min. Útočník Schürrle premenil bočný center na gól. Nemecko viedlo 1 - 0.

Po priznanej lopte už alžírski hráči nemali možnosť odplatiť, pretože Nemci pokračovali v nápore. Výsledkom bolo, že v 119. minúte strelil Ozil druhý gól, ktorý umožnil odstrániť všetky otázky týkajúce sa víťaza stretnutia.

Hráči Alžírska však neopustili ihrisko bez gólu. Už v zhustenom čase predĺženia Abdelmumen Jabu kultivoval jeden gól, ale na Afričanov to nestačilo.

Konečné skóre stretnutia je 2: 1 v prospech Nemecka. Francúzi už vo štvrťfinále čakajú na Nemcov a hráči Alžírska odchádzajú z futbalového svetového šampionátu s hrdosťou na svoju krajinu.