Ktorý Z účastníkov Finále Euro Sa Stal Najpopulárnejším Na Runete

1. júla 2012 sa v Kyjeve konal záverečný turnaj majstrovstiev Európy vo futbale UEFA EURO 2012 ™ Poľsko-Ukrajina. O najvyššie ocenenie bojovali národné tímy Španielska a Talianska. Yandex identifikoval TOP 5 najpopulárnejších futbalistov vo finálovej hre.

Ktorý z účastníkov finále Euro 2012 sa stal najpopulárnejším na Runete

Na piatom mieste sa umiestnil taliansky stredopoliar Andrea Pirlo. Už v druhej minúte zápasu dostal prihrávku od šestnástky súpera, ale nepresne vystrelil. Palčivé momenty za účasti futbalistu nastali neraz v oboch polčasoch konfrontácie. Podľa spoločnosti "Yandex" ľudia aktívne reagovali na takéto udalosti a obrátili sa na vyhľadávač, aby získali ďalšie informácie.

Štvrtý riadok čestného zoznamu obsadil Iker Casillas - brankár španielskeho tímu. Skúsený brankár si zaslúži osobitnú pozornosť za bezchybný výkon počas zápasu. Najpálčivejší moment bol v 52. minúte, keď sa do šance dostali talianski reprezentanti, ale futbalista nedokázal prekonať Casillasa jedného proti jednému. V prvom polčase bolo veľa nebezpečných momentov, ale brankár vždy pomohol.

Na treťom mieste je brankár talianskej reprezentácie Gianluigi Buffon. Hneď na začiatku druhého polčasu zachránil tím pred zdanlivo nevyhnutným gólom. Do konca zápasu sa talianska obrana úplne zrútila a brankár sa zúfalo snažil zachrániť tím pred drvivou porážkou. Aj keď sa finále skončilo 4: 0 v prospech španielskej reprezentácie, brankár si získal rešpekt publika.

Druhé miesto na stupňoch víťazov obsadil španielsky útočník Fernando Torres. Tento futbalista zasiahol súperovu bránu v 84. min. Celkovo strelil počas UEFA EURO 2012 tri góly. Iba šesť športovcov, ktorí sa zúčastnili rôznych fáz turnaja, sa môže pochváliť takýmto úspechom. Je pozoruhodné, že Torres vstúpil na ihrisko až v 75. minúte finálového zápasu.

Prvé miesto v zozname TOP-5 patrí talianskemu útočníkovi Mariovi Balotellimu. Tento profesionál je tiež jedným zo šiestich najlepších hráčov, ktorí strelili tri góly na turnaji UEFA EURO 2012 ™ Poľsko-Ukrajina. Vo finále sa mu, bohužiaľ, nepodarilo skórovať, ale opakovane sa stal účastníkom akútnych situácií pri súperovej bránke.