Posledný Boj Medzi Prostom A Sennom

V dňoch 18. - 19. decembra 1993 sa v parížskom Palais des Bercy konala prvá veľká cena majstrov Elf Masters, slávnych každoročných motokárových pretekov hviezd motoristického športu. Tieto preteky boli posledné, v ktorých sa v súboji zišli dvaja legendárni šampióni F1 - Ayrton Senna a Alain Prost.

Posledný boj medzi Prostom a Sennom

Preteky, ktoré moderoval francúzsky jazdec Philippe Streif, mali ukončiť roky trpkej konfrontácie medzi Sennom a Prostom, pretože ten, ktorý sa práve stal štvornásobným šampiónom F1, oznámil svoj odchod do dôchodku.

A obe legendy zobrali túto výzvu vážne: Prost uskutočnil niekoľko skutočných tréningov a Senna točil kruhy na mape v Brazílii.

Na dvojdňovom podujatí sa zúčastnilo viac ako 60 jazdcov, z ktorých mnohí boli preteky formuly 1 - okrem Prosta a Senna aj Damona Hilla, Johnnyho Herberta, Oliviera Panisa, Andrey de Cesarisovej, Pierluigiho Martiniho, Yannicka Dalmasa, Bertranda Gashota, Philippeho Alllo, ktorý sa zúčastnil pretekov: Eric Bernard, Paul Belmondo a Olivier Gruillard.

Prvý deň vypadli z pretekov Prost a Senna pre technické problémy a vo finále sa stretli v krásnom súboji o víťazstvo.

Vedenia sa zmocnil Cesaris a obaja šampióni dlho bojovali za Talianmi. Alain sa snažil nájsť slabé miesto v Ayrtonovej obrane, ale svojmu súperovi nikdy takúto príležitosť nedal. Po niekoľkých kolách intenzívneho boja sa Prost rozzúril a po príliš širokej zákrute nechal Panisa ísť ďalej.

To Brazílčanovi umožnilo sústrediť sa na prenasledovanie vodcu. Senna rýchlo dobehol, kde bol Cesaris, a začal na neho útočiť, keď náhle zlyhala technika - a Ayrton zdvihol ruku vysoko, pomaly vybehol do boxov.

V tom čase si Prost poradil s Panisom a následne sa dotiahol aj na lídra. Nie je známe, ako by sa tento boj skončil, keby neboli problémy, kde utrpel aj Cesaris - porucha motokáry ho prinútila zastaviť závod.

Alain tak pokojne dobehol do cieľa a vyhral prvé preteky motokár v Bercy. O rok neskôr sa Prost vráti k obhajobe titulu najlepších z najlepších, ale na tých súťažiach už nebude jeho večný rival …