Kto Si Zahrá Finále Konferencií KHL

Siedmy Gagarinov pohár vstupuje do záverečnej fázy. Po dvoch kolách play off KHL sezóny 2014 - 2015 boli účastníci konferenčného finále určení.

Kto si zahrá finále konferencií KHL 2015

Je pozoruhodné, že kluby, ktoré sa na riadnom šampionáte umiestnili na prvom a druhom mieste, budú hrať finále konferencií západných a východných. Séria na Západe sa začína 26. marca a východ vstupuje do boja nasledujúci deň - 27. marca.

Na západe budú právo hrať hlavné finále KHL 2015 napadnuté dvoma „armádnymi“klubmi. CSKA Moskva bude bojovať s SKA Petrohrad. Moskovský „CSKA“sa prvýkrát v siedmich remízach Gagarinovho pohára dostal do tak vysokej fázy. Nie je to však náhoda - CSKA získal titul majstra Ruska v ľadovom hokeji 2015 s veľkým rozdielom a v konsolidovanom poradí základnej časti obsadil konečné prvé miesto.

Táto pozícia Moskovčanov dáva výhodu ich vlastného poľa, takže CSKA začne sériu na svojom zimnom štadióne. V prospech SKA môže hovoriť postupne získaná forma v play-off. Bykovovi zverenci museli v semifinále konferencie čeliť silnému moskovskému „dynamu“. Hráči SKA ukázali v tejto sérii svoju silu, takže na začiatku finálovej série na Západe sú šance približne rovnaké.

Na východe dostali Kazaň „Ak Bars“a Novosibirsk „Sibír“právo súťažiť o postup do finále Gagarinovho pohára. Kazaň obsadila na konci riadneho šampionátu prvé miesto na východe, zatiaľ čo Sibírčania obsadili druhé miesto. „Ak Bars“má teda výhodu vlastného poľa - séria sa začne v Kazani. Šanca oboch klubov dostať sa do hlavného finále KHL je približne rovnaká ako pri konfrontácii na Západe.

Je pravda, že na východe existuje jedna zaujímavá zákernosť. "Sibír" v tejto sezóne predviedol vynikajúci hokej v základnej časti aj v sérii play-off (stačí pripomenúť, že v semifinálovej sérii Východu bol porazený aktuálny víťaz Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk). Prvýkrát v histórii klubovej existencie vystúpili Sibírčania na tak vysokú úroveň nielen v KHL, ale aj na ruských šampionátoch.