Ruská Národná Hokejová Reprezentácia Opúšťa Olympiádu V Soči

Vo štvrťfinále sa mali ruskí hokejisti stretnúť s fínskou reprezentáciou. Konečné skóre bolo 3: 1 v prospech Fínov a ruský tím stratil šancu zabojovať o olympijské medaily.

Ruská národná hokejová reprezentácia

Po úspešnom víťazstve nad nórskou reprezentáciou museli ruskí hokejisti bojovať proti Fínom. Bohužiaľ hra nevyšla a ruský tím vypadol z boja o olympijské medaily. Fínska reprezentácia zvíťazila za stavu 3: 1.

Na porážku ruského tímu malo vplyv niekoľko faktorov. Najprv mali športovci medzi zápasmi málo času na zotavenie. Hra s Fínmi sa teda začala necelých 22 hodín po víťazstve nad Nórmi. Ale v tomto prípade možno vzniesť nároky voči organizátorom. Po druhé, hokejisti národného tímu medzi sebou nehrali vôbec, navyše došlo k úplne zbytočným výmazom. Po tretie, športovci si neuvedomili svoju početnú výhodu, aj keď tu bola taká príležitosť.

Prvá tretina sa začala pomerne opatrne, až kým sa neuskutočnila strela na bránu (v tretej minúte hry), fínski obrancovia ju však nenechali zakončiť. Vďaka tomu vznikla v bráne šarvátka a naši hráči stratili nervy. Výsledok - Kovalchuk bol vylúčený na dve minúty. Fanúšikovia očakávali pokojnú a pokojnú hru. Avšak už v polovici prvej tretiny bol stav 1: 1. Rusi dokázali streliť jediný gól v priebehu hry až v prvej tretine.

Obrana ruského tímu tiež nebola v poriadku, do konca prvej tretiny bol v našej bránke ešte jeden puk. Počas druhej tretiny sa ruskí hráči aktívne snažili vziať hru do svojich rúk, ale márne. Naši hokejisti si navyše v zóne brán iných ľudí dovolili slobody v dôsledku ďalšieho odstránenia. Tentokrát išiel Ovečkin na trestnú lavicu a tento moment využili Fíni a stav bol 3: 1.

Ruským hokejistom nepomohla ani výmena brankára: Varlamova nahradil Bobrovskij. Po treťom úspešne dosiahnutom puku začali Fíni hrať iba pri vlastnej bráne. Napriek tomu, že sa takmer celú tretiu časť hralo v pásme súpera, Rusom sa nepodarilo streliť gól. Už bolo zrejmé, že hokejisti rezignovali na porážku a psychicky „zbalili kufre“. Výsledok na seba nenechal dlho čakať - ruský hokejový tím opúšťa olympijské hry v Soči.