Hlavné Senzácie Začiatku Majstrovstiev Sveta V Brazílii

Obsah:

Prvé kolo v ôsmich skupinách majstrovstiev sveta sa skončilo 16 zápasmi. Diváci mohli vidieť všetkých 32 národných tímov v akcii. Nie bez určitých senzácií na začiatku šampionátu, vďaka ktorým bude turnaj vyzerať ešte zaujímavejšie. K dispozícii sú tri hry, ktorých konečné výsledky prekvapili celý futbalový svet.

Sensacii_chempionata_mira

Uruguaj - Kostarika (1 - 3)

V zápase medzi úradujúcimi šampiónmi Južnej Ameriky a národným tímom Kostariky mohol len málokto predpokladať konečný výsledok. Uruguajský tím má skvelých hráčov, ktorí hrajú v najlepších futbalových kluboch v Európe. Už len meno Edinsona Cavaniho je schopné vydesiť každú nepriateľskú obranu. Futbal je však taký zaujímavý, že nie je možné presne predpovedať výsledok zápasu. Po prvom polčase vyhrávali obľúbenci 1: 0, v druhom sa im však podarilo 45-krát inkasovať trikrát. Uruguajčania navyše po inkasovaných góloch nenašli silu na to, aby vytvorili ostrosť pred bránami kostarického národného tímu. Výsledok zápasu sa stal na majstrovstvách sveta v Brazílii skutočnou senzáciou, čo ukazuje, že obľúbenci nie vždy získavajú sebavedomé víťazstvá.

Španielsko - Holandsko (1 - 5)

Úradujúci majstri sveta a víťazi posledných dvoch európskych šampionátov sú považovaní za obľúbené na každom turnaji. V zápase Španielsko - Holandsko to mal byť veľký futbal na strane oboch tímov. Toto sa pozorovalo v prvej polovici zápasu v Salvádore na štadióne Fonte Nova. Druhý polčas však bol úplne nepredvídateľný. Holanďania strelili proti španielskemu tímu štyri nezodpovedané góly. Úradujúci majstri sveta neboli iba zbití, ale boli po kúskoch rozobraní. Dalo by sa predpokladať víťazstvo Holandska, ale také skóre sa považovalo za nepredstaviteľné. Trieda príkazov sa až tak nelíši. Tento zápas bol prvou skutočnou prehrou a ukázal, že v Španielsku nie je v organizácii turnaja všetko tak dobré a bez mrakov.

Nemecko - Portugalsko (4 - 0)

Ďalšia porážka v zápase špičkových európskych tímov sa odohrala na už slávnom štadióne Fonta Nova v Salvádore. O pár dní skôr mali Holanďania v tejto aréne problémy so Španielskom. Teraz prišli na rad Nemci. Nemecká reprezentácia zničila Portugalsko. Konečné skóre 4: 0 je dôkazom toho, že Nemci sú na majstrovstvách sveta v Brazílii takmer hlavnými favoritmi. Cristiano Ronaldo nedokázal v zápase nič ukázať a jeho tím vyzeral nečakane vyblednutý. Už v prvom polčase Nemci poľahky strelili tri góly a v druhej polovici stretnutia opäť rozladili Portugalcov. V tejto hre nakreslil prvý hetrik na šampionáte Thomas Müller. Konečné drvivé skóre v prospech Nemecka možno pripísať senzácii začiatku majstrovstiev sveta, až sa od Portugalska čakala jasnejšia hra.