Ako Odohral Zenit Prvý Zápas V Sezóne Ligy Majstrov -

16. septembra odohral Zenit Petrohrad prvý zápas v skupinovej fáze sezóny Ligy majstrov 2014 - 2015. Súpermi nášho klubu boli hráči Benficy. Zápas sa odohral v Portugalsku.

Ako odohral Zenit prvý zápas v sezóne Ligy majstrov 2014 - 2015

Ruský tím začal stretnutie s impozantným portugalským súperom veľmi sebavedome. Už v prvých minútach nebezpečne podával Hulk do pokutového územia. Jeho prihrávka sa takmer skončila gólom proti Benfice. Išlo o prvé varovanie pred portugalskou obranou. Aj po niekoľkých ďalších minútach Zenit stále skóroval. Hulk v 5. min dostal šikovnú prihrávku od Shatova a poslal loptu do siete Arturovej brány. Ruský tím sa ujal vedenia 1 - 0. Po inkasovanom góle sa hráči Benficy snažili v útoku zintenzívniť svoje akcie, ale petrohradskí futbalisti svojim súperom nič nedovolili.

V polovici prvého polčasu sa odohrali ďalšie dve dôležité udalosti. Za faul poslednej inštancie proti Danimu bol vylúčený portugalský brankár a v 22. min po rohovom kope zabezpečil výhodu Zenitu Witsel. Stav je teraz 2 - 0. Týmto výsledkom si tímy oddýchli.

V druhom polčase mali hráči ruského klubu ešte niekoľko šancí. Implementácia však zlyhala. Hulk po zásahu z ostrého uhla trafil žrď, Rondon prestrelil bránu, išiel na stretnutie s brankárom. Hráči Benficy nemali jasné sto percentné šance na skórovanie. Nebezpečný úder do hlavy Luizaa si môžeme všimnúť až po štandardke. Kúpele Lodygin.

Zápas skončil sebavedomým víťazstvom Zenitu s skóre 2 - 0. Hráči ruského tímu predviedli dobrú organizáciu hry a dokázali potvrdiť svoju triedu.