Nemecko - Portugalsko: ďalšia Prehra Na Majstrovstvách Sveta V Brazílii

Brazílske mesto Salvador bolo poctené usporiadať ďalší zápas majstrovstiev sveta. Na štadióne Fonta Nova hralo Nemecko proti Portugalsku pred 51 000 divákmi. Tieto národné tímy reprezentujú skupinu G na majstrovstvách sveta.

Germania - Portugalsko

Hra sa začala podľa scenára nemeckej reprezentácie. Nemci mali viac lopty, snažili sa nebezpečne zaútočiť. Zarážajúce bolo, že nasýtený stred poľa Portugalcov znova a znova zlyhal. Nemci mali veľa priestoru na útok, čo viedlo k rýchlemu gólu. Už v 11. min bol udelený trest za porušenie pravidiel Mario Goetze. Thomas Muller sa priblížil k lopte a v 12. min poslal prvú loptu do portugalskej brány.

Po prvom góle národný tím Cristiana Ronalda nepridal do hry. Nemci mali naďalej celkovú výhodu, zatiaľ čo Portugalčanom v prvom polčase stačil iba ďalekonosný zásah Naniho. Po ďalšom útoku Nemcov bol pridelený roh, po ktorom Hummels hlavou poslal druhú loptu do bránky Portugalska. 2 - 0 a zdá sa, že hra je hotová.

To však nie sú všetky problémy, ktoré Portugalcov postihli. Vedúci obranca Pepe dostal červenú kartu a v skrátenom čase Müller, ktorý vydal dvojku, urobil skóre nedôstojným. 3 - 0 a tímy vyrážajú do prestávky.

V druhom polčase sa situácia na ihrisku nezmenila. Portugalčan bol zranený ďalší hlavný obranca Coentrao a Muller, ktorý naďalej terorizuje Portugalsko, dosiahol prvý hetrik na svetovom šampionáte za 78 minút.

Cristiano Ronaldo si z tohto zápasu nič nepamätal, iba z priameho kopu, ktorý už za stavu 0 - 4 v neprospech svojho tímu. Hra Nemecka ohromila a ukázala silu „nemeckého stroja“a Portugalci zanechali nepochopiteľný dojem. Možno nie sú tak pripravení na šampionát, alebo je jednoducho veľmi ťažké hrať na pozadí vražedných Nemcov. V každom prípade túto otázku osvetlia ďalšie zápasy na šampionáte. Medzitým stojí za to uviesť ďalšiu porážku na majstrovstvách sveta - 4: 0 Nemecko vyhráva Portugalsko.