Ktoré Futbalové Tímy Budú Hrať O Superpohár UEFA

V roku 2014 to bude 39. zápas Superpohára UEFA. Táto čestná trofej zatiaľ patrí víťazovi sezóny Ligy majstrov 2012 - 2013 Bayernu Mníchov z Mníchova.

Ktoré futbalové tímy budú hrať o Superpohár UEFA 2014

Po skončení európskej klubovej futbalovej sezóny 2013/14 vyšlo najavo, že Bayern Mníchov sa druhý rok po sebe nebude môcť zúčastniť Superpohára UEFA. Víťazi Ligy majstrov a Európskej ligy z minulej sezóny sa zúčastňujú hry o čestnú futbalovú trofej. Nemecký klub tak prišiel o miesto v zápase Superpohára s víťazom uplynulej sezóny Ligy majstrov Realom Madrid a triumfujúcou Európskou ligou - Sevillou

Zápas Superpohára UEFA 2014 sa uskutoční 12. augusta vo Walese na štadióne Cardiff City s kapacitou okolo 27 000. V zápase nastúpia dva španielske tímy - Real a Sevilla. Je pozoruhodné, že v roku 2014 si FIFA vybrala štadión vo Walese, ktorý hostila dôležitý zápas. Predtým sa hry konali v Monackom kniežatstve.

Real Madrid získal právo súťažiť o trofej po víťazstve vo finále Ligy majstrov nad madridským večným rivalom Atléticom. Hra sa skončila iba za 120 minút. V predĺžení dokázal kráľovský klub streliť do bránky súpera tri góly. Konečné skóre finále je 4: 1 v prospech Realu Madrid.

Druhým uchádzačom o Superpohár UEFA bola španielska „Sevilla“. Tento tím vyhral iba penaltový rozstrel vo finále Európskej ligy nad portugalskou Benficou.

O obľúbenom blížiacom sa zápase sa hovorí veľmi ťažko, keďže tímy sa ešte len začínajú pripravovať na sezónu a niektorí hráči sú po účasti na majstrovstvách sveta na dovolenke. Všetko bude závisieť od toho, ktorý klub bude lepšie pripravený na zápas o čestnú trofej.