Uruguaj - Kostarika: Prvá Senzácia Brazílskeho Majstrovstiev Sveta

14. júna odštartovali vo Fortaleze na štadióne Castelan zápasy v jednej z najťažších skupín svetového pohára FIFA v Brazílii. V Kvartete D sa stretli úradujúci šampióni Južnej Ameriky Uruguajčania s národným tímom Kostariky.

urugvai_costa-rica

Prvá polovica zápasu sa v mnohých gólových situáciách nelíšila. Neutrálni fanúšikovia mali plné právo pripustiť, že to bola jedna z najnudnejších polovičiek turnaja. Jeden gól na štadióne, ktorý pojme asi 64 000 divákov, sa však uskutočnil. Skóre otvoril jeden z najlepších útočníkov sveta, uruguajský útočník Edinson Cavani. Uruguaj sa ujal vedenia 1 - 0. Zdalo sa, že po prestávke Juhoameričania vytlačia súpera. Ale v skutočnosti všetko dopadlo inak.

V druhom polčase vyšla Kostarika akoby inému tímu. Začali sa ukazovať zaujímavé útoky predstaviteľov Strednej Ameriky a Uruguajčania pred sebou nič neukázali. Campbellov gól v 54. min bol celkom prirodzený. Kostarický hráč strelil brankára Musleru spoza pokutového územia.

O tri minúty neskôr vedie Duarte Kostarikou 2: 1. Táto udalosť už bola pre uruguajský tím šokom. Poslednému menovanému sa podarilo za tri minúty dvakrát minúť.

Treba priznať, že uruguajský národný tím po inkasovaní dvoch gólov nedokázal na súperovej bránke nič vytvoriť. Naopak, 84 minút bolo pre Juhoameričanov osudných. Striedačka Urenya strieľa tretí gól po bravúrnej prenikajúcej prihrávke do pokutového územia Uruguaja. 3 - 1 v prospech Kostariky.

Záverečný hvizd rozhodcu zápasu zaznamenal hlavnú senzáciu prvých troch hracích dní na majstrovstvách sveta. Kostaričania si poradili s uruguajským národným tímom 3: 1.