Kto Skončil Na Majstrovstvách Sveta FIFA Tretí

V predposledný deň majstrovstiev sveta v Brazílii sa odohral zápas o bronzové medaily majstrovstiev sveta. Národné tímy Brazílie a Holandska sa stretli na národnom štadióne Brasilia.

Kto skončil na majstrovstvách sveta 2014 FIFA tretí

Hra o hostí šampionátu sa začala veľmi zle. Už v 3. minúte stretnutia otvoril skóre zápasu Van Persie po udelení kontroverzného trestu. V repríze bolo jasné, že faul Silvu na Robbena bol stále mimo šestnástky. Sudca si to však nevšimol. Holandsko sa dostalo do vedenia 1 - 0.

V 16. minúte Blind prinútil celú Brazíliu spomenúť si na nočnú moru v semifinálovom zápase. Kvôli pomalosti obrany hostí šampionátu Blind vystrelil Cesara spoza pokutového územia. Ale aj za tejto situácie, v čase prihrávky po krídle k holandskému stredopoliarovi, odkiaľ vrchlík prešiel do pokutového územia, bolo viditeľné postavenie mimo hry. Skóre bolo 2: 0 v prospech Európanov. To spôsobilo brazílskemu tímu istý šok. Európania po dvoch strelených góloch útočili častejšie a prudšie.

Až v druhej polovici úvodného polčasu dokázali Brazílčania predviesť svoj útočný potenciál. Hlavné hrozby pre holandskú bránu však boli až po štandardkách. Vďaka tomu sa Brazílii nikdy nepodarilo skórovať. Tímy išli na chvíľu s Holandskom 2: 0.

V druhom polčase sa Brazílčania snažili vyhrotiť situáciu na súperovej bránke, treba však priznať, že neexistovali skutočné stopercentné šance na chytenie holandskej brány. Európania dali loptu Juhoameričanom, zatiaľ čo oni sami sa pokúšali o protiútoky.

Z nebezpečných útokov Brazílie možno spomenúť Ramirezov kop z pokutového územia, lopta však letela mimo bránkovú čiaru.

V 68. min sa rozhodca opäť pomýlil v prospech Európanov. Oscar bol zostrelený v pokutovom území Holandska, ale rozhodca namiesto toho, aby ukázal na bod, upravil brazílsku simuláciu. Tento moment negatívne ovplyvnil aj už demontovanú Brazíliu.

Brazílčania nakoniec tretí gól do vlastnej siete minuli. Už v skrátenom čase hrali Holanďania dobrú protiútokovú akciu, ktorú Wijnaldum zavŕšil presným úderom.

Konečným výsledkom zápasu je ďalšia prehra Brazílie. Holandsko tentoraz porazilo hostiteľov turnaja skóre 3: 0. To umožnilo Európanom stať sa bronzovými medailistami z majstrovstiev sveta vo futbale. Hostitelia majstrovstiev sveta 2014 zostali bez majstrovských medailí.