Wimbledon 2013: Kto Vyhrá?

Turnaj vo Wimbledone v roku 2013 sľubuje, že bude veľmi vzrušujúci. Úradujúci šampióni Roger Federer a Serena Williams sú nepochybne najlepšími hráčmi na tráve. Najpravdepodobnejší súperi: Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Djokovič, Maria Šarapovová a Victoria Azarenková.

Wimbledon 2013: Kto vyhrá?

Djokovič v tejto sezóne vyhral grandslamový turnaj v Austrálii - tretíkrát v rade. Od začiatku tejto sezóny sa nerozišiel s klasifikáciou číslo jeden, aj keď vynechal niekoľko významných turnajov. Len pred pár týždňami však podľahol v najdôležitejšom súboji - vo finále Roland Garros Cup so svojím večným rivalom Nadalom.

Rafael Nadal začal sezónu po Australian Open a odvtedy sotva prehral. V tejto sezóne odohral 9 finále a sedem z nich vyhral vrátane Francúzska. Pravdepodobne je v skvelej forme a po toľkých víťazstvách nepochybne v dobrej nálade. Vlani odletel vo Wimbledone v druhom kole, takže chce pravdepodobne získať späť.

Pre Rogera Federera to nie je najlepšia sezóna. Antuková časť sezóny, kde predtým bol horší ako Djokovič a Nadal, však zostala pozadu. V predvečer londýnskeho turnaja získal Roger už svoj prvý titul v tejto sezóne. Wimbledon vyhral 7-krát, takže aj napriek náročnej sezóne je najpravdepodobnejším uchádzačom o víťazstvo.

Andy Murray sa zo zranenia zotavoval niekoľko mesiacov, takže zatiaľ nie je jasné, čo od tohto skúseného tenistu čakať. V polovici júna však už vyhral turnaj Queens Club a možno dúfať, že bude môcť bezbolestne hrať na wimbledonských kurtoch. Je potrebné pripomenúť, že to bol Murray, ktorý bol Federerovým rivalom vo vlaňajšom finále.

Teraz prejdime k dámam. V tejto polovici turnaja je najpravdepodobnejšou uchádzačkou o víťazstvo Američanka Serena Williams - vyhrala tu minulý rok, je prvou raketou na svete medzi ženami, v tejto sezóne vyhrala 6 turnajov a s nikým neprehrala už 31 zápasy v rade. Môže niekto zabrániť Serene v tom, aby hrala svoj najlepší tenis?

Maria Šarapovová je tretím číslom v klasifikácii, naposledy však porazila Serenu v roku 2004. Druhá nasadená Victoria Azarenko tento rok vyhrala Australian Open a turnaj v Dauhá, potom pre zranenie vynechala niekoľko turnajov, ale už sa úplne vzchopila. Na rozdiel od Márie už v tejto sezóne porazila Serenu Williamsovú - vo finále turnaja v Dauhá. Nezabúdajme tiež a ôsma nasadená Petra Kvitová, ktorá bola pred 2 rokmi šampiónkou Wimbledonu.